Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės politikų solidarumas akistatoje su COVID-19 (papildyta)

Publikuota: 2020 kovo 31 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Naujakurių mikrorajono bendruomenės pasiūlymas rajono savivaldybės tarybos nariams susiveržti diržus sulaukė palaikymo.

Praėjusią savaitę Šilutės miesto Naujakurių mikrorajono bendruomenė kreipėsi į merą ir savivaldybės tarybos narius su siūlymu solidarizuotis su Šilutės rajono gyventojais ir tarybos sprendimu sumažinti savivaldybei pavaldžių įmonių paslaugų įkainius bei atsisakyti iš rajono biudžeto kompensuojamų išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pasidomėjome, ką apie tai galvoja meras ir tarybos frakcijų vadovai.

Vytautas Laurinaitis (meras)

Šilutės r. savivaldybės mero nuomone, šilutiškių pasiūlymas vietos politikams atsisakyti su tarybos nario veikla susijusių išlaidų yra geras, tačiau kiek ankstyvas. Esą dabar tokios būtinybės nėra, nes pinigų viskam užtenka.  Tačiau, jeigu situacija pablogėtų, tuomet ir jis palaikytų iniciatyvą sumažinti tarybos veiklos išlaidas.

Kalbant apie savivaldybei pavaldžių įmonių – „Šilutės šilumos tinklų“, „Šilutės vandenų“ ir „Šilutės autobusų parko“ – paslaugų įkainius, meras nemato jokios galimybės jų sumažinti, kadangi šios įmonės negali pasigirti savo pelnais ir nėra sukaupusios lėšų tokiems atvejams.

Tomas Budrikis (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija)

„Mano manymu, karantino metu tarybos nariai nepatiria jokių kanceliarinių ir transporto išlaidų, todėl ir išmokos neturėtų būti mokamos.

Šiuo metu Šilutės autobusų parko veikla yra ganėtinai sudėtinga, kadangi koronaviruso metu maršrutų skaičius yra labai sumažintas, todėl įmonė šiais metais gali ir taip patirti nuostolių, kuriuos iš kažkur reikės padengti. Šilumos tinklų veikla taip pat nėra pelninga. Šilutės vandenys 2019 metus baigė su nedideliu pelnu… Todėl iš pelno ženkliai sumažinti paslaugų kainų praktiškai neįmanoma.

Manau, yra daugiau būdų, kaip galima padėti rajono gyventojams. Pavyzdžiui, peržiūrint verslo liudijimų kainas, nes šiuo metu įvairias paslaugas teikiantys žmonės negali dirbti, o ateinančiais metais dėl galimo ekonomikos sulėtėjimo gali sumažėti ir jų pajamos“.

Sigitas Majus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija)

„Esant šiandieniniai situacijai solidarizuotis turi kiekvienas gyventojas, pradedant valdžios atstovais ir baigiant kiekvienu iš mūsų. Visi turime suprasti, kad esame atsakingi už save, savo šeimos narius, artimus, kaimynus, net už tą, kurio nepažįstame.

Tik visos visuomenės sąmoningumas, mūsų pačių supratimas padės kovoti su virusio plitimu. Turime padėti vieni kitiems pasidalindami apsaugos priemonėmis, maisto produktais, suteikdami pagalbą tarpusavyje.

Kiekvieno iš mūsų supratimas prisidėti savo noru duoda daug daugiau naudos, nei tada, kai esi įtakojamas tai daryti.

Kviečiu kiekvieną įsivertinti situacijos rimtumą, elgtis atsakingai, kad nereikėtų policijos ar kitų spec. tarnybų drausminimo, kad atsakingai elgtumėmės vartojime, kad taupiai naudotume valstybės finansinius išteklius“.

Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija)

„Šiuo metu Šilutės savivaldybės tarybos posėdžiui yra pateikti sprendimo projektai, leidžiantys gyventojams lengviau atsikvėpti šiuo įtemptu karantino metu: siūloma tėvams nemokėti mokesčio už vaikų nelankytas dienas švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, taip pat siūloma netaikyti mokesčio už ugdymą Šilutės r. vaikų meno mokykloje ir Šilutės sporto mokykloje besimokantiems vaikams.

Pelno sąskaita sumažinti Šilutės rajono savivaldybės tarybos įsteigtų įmonių paslaugų įkainius, kaip siūlo Naujakurių bendruomenės nariai, dar anksti spręsti – nežinia, koks tas pelnas bus, jei jo išvis bus dėl šalį ištikusios viruso pandemijos.

Pandemija sukėlė daug finansinių rūpesčių, aš manau, kad mokesčiai gyventojams turi būti atidedami: kaip sumokėti komunalinius mokesčius 86 metų Reginai, jei ji negali išeiti iš namų dėl to, kad karantinas. Būtina atidėti mokesčius ir verslininkams, kurie stengiasi išlaikyti darbuotojus ir jų šeimas, pvz., gamina maistą mums, nemokamai pamaitina šilutiškių vaikus – nestabdo veiklos, sustabdžius ją – nebus atlyginimų. Turime padėti išgyventi šitą nelaimę solidariai. Todėl artimiausiame posėdyje siūlysiu mokesčius atidėti.

Tarybos narių patirtos išlaidos atliekant visuomenines pareigas (kiek žinau, atlyginimo už Tarybos nario veiklą negauna nė vienas) turi būti adekvačios karantino metu atliekamai veiklai. Išlaidų ataskaitos, kaip ir Tarybos narių metinės ataskaitos, nėra slaptos. Būti solidarius kviečiu ir rajono vadovus – merą ir administracijos direktorių – biudžete numatyta ir mero fondas, ir išlaidos reprezentacijoms – parodykite pavyzdį, vadovai.

Aš reiškiu solidarumą su ekonominius sunkumus patiriančiais Šilutės krašto žmonėmis – atsisakau kovo mėnesį patirtų išlaidų, atliekant mano, kaip Tarybos narės funkcijas“.

Algirdas Gečas (Liberalų frakcija)

Algirdas-Gecas„Kaip aš vertinu šią iniciatyvą? Manau, kad pati iniciatyva yra sveikintina, bet ji yra skubota, populistinė ir pilnai neapmąstyta. Kurias savivaldybės įmones pareiškėjai turi omenyje? Jeigu tai mūsų strateginės įmonės: UAB „ Šilutės autobusų parkas“, tai jos paslaugomis besinaudojančių dabar sumažėjo apie 70 proc. Apie kokį pelną galima kalbėti? UAB „Šilutės šilumos tinklai“, tai šildymo sezonas eina į pabaigą ir finansinė našta vartotojams sumažės. UAB „Šilutės vandenys“ tęsia savo veiklą ir artimiausiu laikotarpiu, manu, kad mūsų gyventojams neturėtų kilti atsiskaitymo už jos paslaugas problemų. Noriu pabrėžti, kad savivaldybės teritorijoje veikia ir daugiau jos žinioje esančių įmonių/įstaigų – tai švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros įstaigos. Jos epidemijos laikotarpiu tikrai patirs nenumatytų išlaidų ar nuostolių atlikdamos įvairias neplanuotas funkcijas arba negaudamos numatyto pelno už suplanuotas veiklas, bilietų pardavimą ir pan. Va čia aš esu tikras, jog savivaldybės tarybai bus būtina – nors iniciatyvos autoriai apie tai nekalba – koreguoti šių metų savivaldybės biudžetą. Visi supranta, kad, ko gero, teks atsisakyti tradicinės miesto šventės ir kitų renginių. O numatytas jai lėšas bus galima skirti mūsų įstaigoms ir žmonėms padėti kovoje su užgriuvusia mus neregėta nelaime.

Kalbant apie Tarybos narių išlaidas, aš pritariu, jog koronaviruso laikotarpiu tokių apmokėjimų būtų atsisakyta.

Esu įsitikinęs, kad šiuo metu mums kaip niekad reikia būti vieningiems ir susitelkusiems. Nereikia daryti neapgalvotų dalykų, kurie galėtų dar labiau pabloginti esamą padėtį, įneštų dar didesnę sumaištį. Būkime vieningi ir atsakingi“.

7 skaitytojų komentarai
iškalbingos nuomonės 2020 kovo 31d., 13:1278.57.245.129
Iškalbingai (!) argumentuota (?) mero nuomonė: šilutiškių pasiūlymas vietos politikams atsisakyti su tarybos nario veikla susijusių išlaidų yra geras, tačiau kiek ankstyvas. Esą dabar tokios būtinybės nėra, NES PINIGŲ VISKAM (?) UŽTENKA. Tačiau, JEIGU SITUACIJA PABLOGĖTŲ, tuomet ir jis palaikytų iniciatyvą sumažinti tarybos veiklos išlaidas.
O p. Majui – bulvinis medalis už gebėjimą KAŽKĄ (=nežinia ką) sukonstruoti iš turimų žodžių.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 30 Thumb down 0

Atsakyti

algimantas 2020 kovo 31d., 15:5084.15.190.248
pirma – tai ne vien tik Naujakurių gyventojai pasipiktinę tokiu savivaldybės tarybos narių elgesiu (Ten pasirašė ne vien tik Naujakurių atstovai ) ,bet bendrai – kai žmonės pradėjo atvirai apie tai kalbėti ir dalintis el. erdvėje apie tuos jų ale uždirbamus pinigėlius – dabar jau jie pradeda reikšti savo nuomonę . Kur ponia Tamašauskiene , ponas Majau, ponas Gečai anksčiau buvote . Tylėjote . O dabar jau ale geradariai . Gėda .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 26 Thumb down 4

Atsakyti

algimantas 2020 kovo 31d., 15:5584.15.190.248
Beje ,nuskambėjo frazė , kad pakol kas pinigų viskam užtenka – tai kodėl gi Jūs nenuperkate būtiniausų apsaugos priemonių medikams , kodėl jie turi kreiptis į mus su prašymu padėti . Atsiminkite – kai pradės mirti žmonės , tada bus jau po laiko . O jei taip atsitiks – va tada mes Jums tuos žodžius priminsime ( bet tik kita forma )

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 34 Thumb down 8

Atsakyti

zemaitis 2020 balandžio 1d., 06:4578.62.41.253
as kap zematis jums pasakysu. is 25 t. nariu atskaitas parase 14. matot kap ani atsiskait darbdaviui-rinkeju.a as pamirsau, juk ani patys be musu sutikima nutari ataskaitu teikti nerek.si silutiske padare toki maza tarybas patikrinima.nu rezultata mato is anu kalbu. nu tokiu patikrinimu manau bus daugiau.,vo virusas aplin anus jau vaksta sene.kai paims uz siknos bus velu. daktarele su mera pazadas nugalabykit ton virusa. nu bukit visi sveki

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Pink Floyd - "Money" 2020 kovo 31d., 19:2578.60.133.157
S. Tamašauskiene ir A. Gečai – paklausykit šitą britų grupės dainą. Jums ir kitiems Tarybos nariams, pakaktų ir pinigų skambėjimo……

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 2

Atsakyti

stasys 2020 balandžio 1d., 07:5378.62.16.44
Tarybos nariai apsimeta arba nėra pajėgus suvokti grėsmės masto, kad jų išlaidų ataskaitos , tai tik rinkėjų apgaudinėjimo širma, kad tarybos nario PAREIGA deformuota į noriu darau, arba nedarau. Išskirtinai S. Tamaįauškienei – 11 tarybos narių ataskaitų nėra, kaip ir su žiburiu nerasi opozicijos ataskaitos.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Šilutiškis 2020 balandžio 1d., 08:5778.61.48.144
Ponas Laurinaiti, jokiu būdu ne gerbiamas, joks ,,per ankstyvas”, jau vakar savo iniciatyva privalėjote tai padaryti, visomis išgalėmis padėti gydytojams, kiekvienu centu. Negi tamsta dar nesuvoki pasaulinės pandemijos baisumų? Matomai tamsta nusiteikęs laukti pandemijos pabaigos, ir galbūt išliks kišenės su visu finansiniu turiniu. Kaip visada tamsta arogantiškas ir pats ,,teisiausias”. Gėda ir apmaudu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą