Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Laisvės ąžuoliukas signatarui J. Karveliui

Publikuota: 2020 kovo 12 Kategorija: Aktualijos, Rajone

V. Binkulienės nuotr.V. Binkulienės nuotr.

Pasitikome 30-ąjį Laisvės pavasarį.

Prieš trisdešimt metų Kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė virto mūsų gyvenimo tikrove. Nors planuoti renginiai ir koncertas neįvyko dėl Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijų, tačiau švėkšniškiai susibūrė ir šią svarbią datą paminėjo Jurgaičių kapinaitėse, kur amžinam poilsiui yra atgulęs LR Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Juozas Karvelis.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleiviai pagerbė signatarą uždegdami žvakutes ir padėdami trispalvę puokštę ant kapo, sveikinimais ir prisiminimais apie garbingąjį Juozą Karvelį dalijosi Švėkšnos seniūnas A. Šeputis, klebonas J. Meškauskas, Šilutės r. sav. tarybos nariai A. Martinkus, Z. Merliūnas ir Ž. Kurlianskas, Inkaklių k. bendruomenės nariai V. Vanagas ir V. Volkovas, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pedagogė R. Poškienė ir signataro J. Karvelio giminaitė.

Jurgaičių kapinės įsikūrusios po didžiuliais ąžuolais, vienas jų yra seniausias ir didžiausias Šilutės rajone, kurio skersmuo 1,5 metro. Jis skaičiuoja daugiau kaip 500 metų. Ilgai nesvarstę, susirinkusieji rado puikią vietą naujam „Laisvės ąžuoliukui“, jis pasodintas po didžiuoju ąžuolu, kaip naujos kartos simbolis, kuris keičia senąją.

Kol buvo sodinamas medelis, Inkaklių folklorinis ansamblis „Dainoriai“ (vad. V. Rukšnaitienė) dovanojo ne tik lietuviui brangias dainas, bet ir žemaitišką šnektą.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje darbuotojos V. Binkulienės inf.

1 skaitytojų komentaras
Ilga nesvarsten,... 2020 kovo 12d., 19:395.20.107.167

pale žemaitėškon tradėcėjon tin anei rad poiken veita dė simbolia, kurs keik senojen…

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą