Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkymas Šilutėje: skolininkams bus „jungiamas skaitliukas“

Publikuota: 2020 vasario 28 Kategorija: Aktualijos, Rajone, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vėluojantiems sumokėti vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą bus skaičiuojami delspinigiai.

Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Šilutės rajono savivaldybės taryba.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Iš tarybos sprendimo

Pagal vietinės rinkliavos registro duomenis rinkliavos administratorius parengia ir iki einamųjų metų kovo 1 d. kas metus pateikia kiekvienam juridiniam asmeniui ir fiziniam asmeniui, Vietinės rinkliavos mokėtojui nustatytos formos mokėjimo pranešimą apie apskaičiuotas mokėtinas vietinės rinkliavos įmokas ir mokėjimo terminus. Mokėjimų apskaitinis laikotarpis yra vienas ketvirtis. Vietinės rinkliavos įmokos turi būti sumokamos iki einamojo ketvirčio pabaigos. Turi būti sudarytos galimybės mokėtojams mokėti avansu už visus metus. Skolininkams priminimai siunčiami du kartus metuose.

Vietinė rinkliava turi būti sumokama bankuose ar pasinaudojant elektroninės bankininkystės paslaugomis arba pašto skyriuose per 20 dienų nuo mokėjimo pranešimo gavimo datos, bet ne vėliau kaip iki mokėjimo laikotarpio pabaigos.

Delspinigiai skaičiuojami už nesumokėtą arba pavėluotai į savivaldybės biudžeto sąskaitą sumokėtą vietinės rinkliavos įmoką.

Delspinigiai pradedami skaičiuoti nuo kitos dienos po to, kai vietinės rinkliavos įmoka turėjo būti sumokėta į savivaldybės biudžeto sąskaitą.

Delspinigiai skaičiuojami kiekvieną dieną ir baigiami skaičiuoti vietinės rinkliavos įmokos sumokėjimo dieną įskaitytinai arba tą dieną, kai teisės aktų nustatyta tvarka mokestinė prievolė pasibaigia (pvz., priverstinai išieškoma mokestinė nepriemoka, fizinis asmuo mirė ir nėra galimybės padengti mokestinės nepriemokos iš mirusio asmens palikimo ir kt.).

Delspinigių dydis už konkrečią mokesčio ar su juo susijusių sumų nesumokėjimo arba nepervedimo dieną apskaičiuojamas pagal tą dieną finansų ministro nustatytą delspinigių dydį (šiuo metu – 0,03 proc., – red. pastaba).

Lengvatos
(iš tarybos sprendimo)

Fiziniam ar juridiniam asmeniui, kurio nuosavybės teise valdomas ir vietine rinkliava apmokestinamas nekilnojamojo turto objektas yra fiziškai sunaikintas, sudegęs ar netinkamas naudoti / gyventi (nėra dalies stogo dangos, ji sulūžusi, stogo konstrukcijos supuvę ir sulūžę, nėra dalies langų, nėra namo lauko durų, įgriuvusi perdanga tarp rūsio ir pirmojo aukšto, tarp pirmojo aukšto ir mansardos, nugriuvusi dalis lauko sienų, suirę pamatai, sugriuvę krosnis ir kaminas, negalimi namo šildymo būdai, nėra elektros, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemų), taikoma vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą lengvata – 100 proc. atleidimas nuo pastoviosios ir kintamosios vietinės rinkliavos dalies.

30 proc. arba 50 proc. atleidimas nuo pastoviosios ir kintamosios vietinės rinkliavos dalies vienišiems nedirbantiems pensinio amžiaus asmenims.

30 proc. arba 50 proc. atleidimas nuo pastoviosios ir kintamosios vietinės rinkliavos dalies pensinio amžiaus nedirbantiems asmenims, kurių nuosavybės teise valdomame, naudojamame, disponuojamame nekilnojamo turto objekte, esančiame Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje, yra ne pensinio amžiaus gyvenamąją vietą deklaravusių ir negyvenančių asmenų (išvykę dėl darbo, mokslo, tarnybos ir kita).

Lengvata įsigalioja per mėnesį nuo prašymo pateikimo datos iki kalendorinių metų pabaigos.

Asmenys, norintys, kad jiems būtų suteikta 76.1 punkte nurodyta lengvata Vietinės rinkliavos administratoriui turi pateikti dokumentus, įrodančius apie nenaudojamo nekilnojamojo turto objekto būklę (registrų centro išrašo kopiją arba seniūnijos pažymą apie įvertintą nekilnojamojo turto objekto būklę, gaisro atveju priešgaisrinės tarnybos pažymą ar kt.).

Asmenys, norintys, kad jiems būtų suteikta 76.2. punkte nurodyta lengvata, turi kreiptis į seniūniją pagal jo administruojamą teritoriją. Jeigu nekilnojamojo turto objekte gyvena du pensinio amžiaus nedirbantys asmenys, taikoma 30 proc. lengvata, jeigu tik vienas – 50 proc. lengvata.

Asmenys, norintys, kad jiems būtų suteikta 76.3. punkte nurodyta lengvata, seniūnijai turi pateikti pažymą ar kitus dokumentus, įrodančius, kad ne pensinio amžiaus asmuo negyvena pagal deklaruotą vietą (pažyma iš darbovietės, mokymosi įstaigos ar kt.). Lengvata taikoma nekilnojamojo turto objekte gyvenantiems dviem pensinio amžiaus nedirbantiems asmenims – 30 proc., o vienam pensinio amžiaus nedirbančiam asmeniui – 50 proc.

Lengvatos kompensuojamos iš Savivaldybės biudžeto.

Šis sprendimas įsigalios nuo 2020 m. balandžio 1 d.

6 skaitytojų komentarai
Zita 2020 vasario 28d., 15:0777.111.247.247

Vyras yra pensininkas,o as esu isankstineje pensijoje,ar priklauso kompensacija siuksliu isvezimui

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 4

Atsakyti

Jolanta 2020 vasario 29d., 19:2684.15.177.58
Laiku tegu atsiuncia laiskus jai nori kad butu laiku sumoketa pareis kovo pabaigoje vot ir gausis delspinigei

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Anal- itikas 2020 kovo 1d., 04:2878.62.27.35
Tas lengvatas kompensuoja ne kas kitas, o visi kiti privalantys mokėti mokesčius. Prasideda “gyvulių ūkis”, privilegijos sąžiningai mokančiųjų sąskaita.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

Stebėtojas 2020 kovo 2d., 05:0978.62.22.211

Dėl kompensacijos už lengvatą,
VISOS lengvatos suteiktos savivaldybėje turi būti (privaloma) kompensuojamos iš Savivaldybės biudžeto (turėtų būti). Manau, kad su atliekų lengvata yra kitaip negu turėtų būti.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

algimantas 2020 kovo 2d., 12:5784.15.182.87
o ka siuo klausimu pasakys buves visuomenininkas ir buves aktyvus teisybes ieskotojas ( Ypac siuksliu srityje) E. Jurjonas. Prilipo prie lovio ir nutilo . Alio- ponas Jurjonai – tai kas gi moka uz tas gyventoju lengvatas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 3

Atsakyti

algimantas 2020 kovo 3d., 10:3684.15.182.87

O PONAS EDVARDAS JURJONAS tyli – matyt geras tas srėbalas iš lovio

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Rašyti komentarą