Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Publikuota: 2020 vasario 08 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šeima siekia prisiteisti 70 tūkstančių eurų.

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o vaikai pripažinti nenukentėjusiais. Abi pusės šį sprendimą apskundė ir teisybės ieško toliau. Byla jau pasiekė Klaipėdos apygardos teismą, kur vaikai siekia prisiteisti po 20 tūkstančių eurų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

2018 metų rudenį į Šilutės ligoninę kreipėsi 54 metų moteris. Spalio 31-ąją pajutusi skausmą krūtinės srityje ji ieškojo pagalbos, buvo apžiūrėta medikų ir išsiųsta namo. Blogai pasijutusi po poros dienų, lapkričio 2-osios ankstų rytą, ji vėl atsidūrė priėmimo skyriuje. Anot šeimai atstovaujančio advokato Tomo Leščinsko, tuo metu kaip tik keitėsi pamaina, koridoriuje pacientė laukė aimanuodama, o darbą baigusi budinti gydytoja praėjo pro skausmo kamuojamą pacientę ir išėjo namo. Medikai moterį apžiūrėjo po pusantros valandos, apie 9 val. ryte. Atlikę tyrimus jie pacientę išsiuntė namo. Vakare moteris mirė.

„Ekspertai pasisakė, kad jau tada buvo galima įtarti prasidedantį infarktą, požymių jau buvo, reikėjo gydytojams tinkamai skaityti kardiogramas, suprasti, ką tie požymiai rodo. Tai nebuvo daroma. Ji turėjo būti skubiai gabenama į Jūrininkų ligoninės skyrių, kuris specializuojasi toje srityje. Tai nebuvo padaryta, žmogus mirė“, – sakė T.Leščinskas.

Anot advokato, buvo klastojami paciento atvykimo laikai bandant pateisinti medikų darbą. Nepaisant to, kaltinimų dėl galimai nusikalstamų veikų teisme teikti neketinama, siekiama šeimai priteisti žalą – sutuoktiniui 30 tūkstančių ir vaikams po 20 tūkstančių eurų.

Komisijos sprendimą apskundė

Tiek šeima, tiek ligoninė Pacientų sveikatai padarytos žalos komisijos sprendimą apskundė.

Anot ligoninei atstovaujančios advokatės Jūratės Šlitės, išvadose nurodyta, jog nėra priežastinio ryšio tarp medikų veiksmų ir mirties.

„Ekspertų išvados visur pasako, kad medikai pagal diagnostikas atliko visus veiksmus ir nėra priežastinio ryšio, ne dėl to mirė žmogus. Tačiau komisija priėmė kitokį sprendimą. Komisijos sprendimu nustatyta žala, nepaisant to, kad nėra priežastinio ryšio tarp medikų veiksmų ir mirties. Iš mediko reikalaujama taikyti metodikas, skirti reikiamus tyrimus. Jei būtų kažko neištyrę, suprantu. Ekspertai pasakė, kad viskas atlikta. Ne dėl to mirė žmogus. Jei nėra parašo, dėl to nemiršta žmogus. Formalūs pažeidimai negali būti pagrindas priteisti žalai“, – sakė J.Šlitė.

Bandė mediaciją

Abi pusės bandė sprendimą rasti taikant mediaciją ir atsisakant ieškinių teisme, tačiau kol kas kompromisas nerastas.

Pasak advokato, sutuoktinis su komisijos nurodyta 30 tūkstančių eurų suma sutinka, tačiau nepriimtinas sprendimas, kad vaikai nelaikomi nukentėjusiaisiais, mat vaikai su mama turėjo artimą ryšį. Sūnus ir dukra teismo prašo priteisti po 20 tūkstančių eurų neturtinės žalos. Taigi, viso šeima siekia prisiteisti 70 tūkstančių eurų.

Ligoninės atstovai mediacijos metu pasiūlė vaikams pasiūlė po 5 000 eurų, taip pat siekia mažinti komisijos sutuoktiniui numatytą kompensaciją maždaug perpus. Šeima tokį pasiūlymą atmetė.

Šeima mediacijoje sutiko dėl 43 000 eurų sumos, į ją įtrauktos ir laidojimo išlaidos.

Pasak J.Šlitės, tokios sumos ligoninė nėra pajėgi išmokėti, juolab, tai mokesčių mokėtojų pinigai.

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt

5 skaitytojų komentarai
As 2020 vasario 8d., 15:1484.15.186.103
Ar kada nors,kas nors padarys ten tvarką,pradedant priėmimo skyriumi,jau tiek metų ten betvarkė,teko ne kartą lankytis ir tikrai priėmimo skyriuje betvarkė,gaunasi,kad trugdai ponioms,viskas vyksta kaip sulėtintame filme,kai kartais žmogui tikrai reikia skubios pagalbos ir uždelstas laikas labai svarbus,kai po to jau per vėlu būna.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 1

Atsakyti

Arba tai genialu,arba... 2020 vasario 8d., 15:265.20.106.18
Deja,artejame prie to,kad visi tures savo advokata ir savo draudimo brokerius nuo visko… Neturiu omeny ieskovu,as aplamai apie viska. American style

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 3

Atsakyti

kur rūpestis žmogumi? 2020 vasario 8d., 19:3478.57.211.246
Mano mama buvo išsiųsta į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę ir gydytoja patikrinus pasakė, kad yra energinga ir atvykti po pusmečio. Po mėnesio ją palaidojome.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 0

Atsakyti

Ieva 2020 vasario 10d., 13:5184.15.183.41
Šilutės ligoninės priimamajame teko būti apie 10 kartų, dėl savo sveikatos bėdų ir dėl artimųjų, dėja nei vieno karto nebuvo, kad galėčiau pasakyti, kad viskas tvarkoje. Visų pirma sulauki skaudžių ir širdį rėžiančių pasakymų, replikų, o tik po to malonesnio bendravimo. Net mano mama kai jautėsi blogai, sako nevažiuokim, nes juk vistiek apšauks. Tai tęsiasi daugybę metų, nejaugi turi žmonės mirti, kad kas nors į tai atkreiptų dėmesį. Tai yra tikrai baisu, o artimo netektis be galo skaudi ir pakeičianti visų artimųjų gyvenimą. Stiprybės šeimai kuriai taip nutiko ir, kad niekad tai nepasikartotų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 0

Atsakyti

Aldona 2020 vasario 10d., 18:1978.57.128.105

Dažnai lankausi priėmimo skyriuje, turiu problemų su širdele, ir nė karto neteko išgirsti nieko įžeidžiančio, jokių piktų replikų. Budėję jauni gydytojai visada išklausė, padarė reikalingus tyrimus. Kai vykau pirmą kartą, tikrai bijojau, nes buvau girdėjusi visko. Matyt, man pasisekė, bet nieko blogo pasakyti apie ten dirbančius medikus – negaliu. Suprantu ir užjaučiu šeimą, kuri neteko artimo žmogaus, bet juk medikai irgi ne visagaliai…

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą