Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės teisme daugėja norinčiųjų ginčus išspręsti taikiai

Publikuota: 2019 spalio 11 Kategorija: Teisėtvarka

taurages.teismai.lt nuotr.taurages.teismai.lt nuotr.

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose per vieną savaitę net dviejose bylose šalys kilusius ginčus teisminės mediacijos būdu išsprendė taikiai.

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose dirbančios teisėjos – teismo mediatorės Lina Nainienė ir Daiva Jazbutienė nagrinėjamose civilinėse bylose pasiūlė šalims ginčus išspręsti teisminės mediacijos būdu. Šalims sutikus bei padedant mediatorėms, jos pačios rado ginčų sprendimo variantus. Sėkmingų mediacijų rezultatas – teismui pateiktos tvirtinti dvi taikos sutartys.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pagrindinis teisminės mediacijos tikslas – padėti šalims nesibylinėti teismo procese, o padedant kvalifikuotiems tarpininkams susitarti tarpusavyje. Ginčo perdavimą teisminei mediacijai gali inicijuoti tiek civilinę bylą nagrinėjantis teisėjas ar jų kolegija, tiek bet kuri bylos šalis.

Mediacija arba taikinamasis tarpininkavimas gali būti taikoma šeimos, iš skolinių įsipareigojimų kilusiuose bei kituose ginčuose. Svarbu, jog teisminės mediacijos būdu sprendžiant ginčą yra patiriama mažiau priešiškumo, o išsprendus ginčą taikiai atsiranda didesnė tikimybė, kad jis bus vykdomas geruoju.

Šalys, pasirinkusios ginčą spręsti mediacijos būdu ir sudariusios taikos sutartį, turi galimybę ne tik išsaugoti ar atkurti gerus tarpusavio santykius, išsaugoti verslo, dalykinę reputaciją, tačiau taip pat išvengia didesnių bylinėjimosi išlaidų nei tęsdamos bylos procesą teisme. Sudarius taikos sutartį, šalims grąžinama 75 procentai sumokėto žyminio mokesčio. Be to, šalys pačios nusprendžia, kaip bus paskirstomos bylinėjimosi išlaidos, dažnu atveju jos atsisako savo patirtų išlaidų.

Tauragės apylinkės teisme be teisėjų – teismo mediatorių Linos Nainienės ir Daivos Jazbutienės, į mediatorių sąrašą yra įrašyti ir teisėjų padėjėjai Martinas Duobinis ir Rasa Vekterienė, kurie turi teisę vykdyti ne tik teisminę, bet ir neteisminę mediaciją, t. y. padėti teisme nesprendžiamo ginčo šalims taikiai spręsti ginčą.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. teisės aktuose įtvirtinamas privalomosios mediacijos taikymas sprendžiant ginčus šeimos bylose.

Daugiau informacijos apie teisminę mediaciją galite sužinoti čia.

taurages.teismai.lt inf.

Rašyti komentarą