Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Vėtrungių kelio“ žaidimas užbaigtas įtaigiu klaipėdiečių spektakliu

Publikuota: 2019 rugsėjo 30 Kategorija: Kultūra, Naujienos

www.silutekpc.lt nuotr.www.silutekpc.lt nuotr.

Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ teatralizuotu vaidinimu „Ernstas Vilhelmas Berbomas“ Šilutės Vydūno gimnazijoje užbaigė 2019 metų „Vėtrungių kelio“ žaidimo projektą.

Nuo 2013 metų turizmo sezono metu Šilutės kultūros ir pramogų centras rengia pažintinį žaidimą „Vėtrungių kelias“. Jo tikslas – pasiūlyti keliaujant po Vakarų Lietuvą ir atliekant užduotis patrauklia forma geriau susipažinti su šiuo etnografiniu Mažosios Lietuvos regionu.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šiais metais keliautojai turėjo atlikti tris užduotis: rasti „Vėtrungių kelio“ lobius, pasidaryti nurodytoje vietoje asmenukę bei susirinkti „skonių“ kolekciją – tai yra paskanauti nurodytoje vietoje šio krašto patiekalų. „Lobis“ buvo paslėptas viename iš šio krašto muziejų, o asmenukė turėjo būti padaryta atrastoje išnykusioje vietovėje. Džiugu, kad pažinti šį Mažosios Lietuvos regioną ėmėsi nemažai žmonių iš įvairių Lietuvos vietovių.

Šių metų žaidimas buvo pradėtas birželio 26 dieną. Tai istorinė data – 1844 m. tą dieną buvo įvestas Rytprūsių valdžios reikalavimas Kuršių marių žvejų laivus žymėti nurodytos spalvos lentelėmis ant stiebų. Prižiūrėti šią tvarką buvo pavesta E.Vilhelmui Berbomui, gyvenusiam ant marių kranto, Muižės kaimo dvare. Ilgainiui šios lentelės tapo unikaliu krašto paveldo ženklu – kuršvalčių vėlukais, kuriuos dabar vadiname tiesiog vėtrungėmis.

Žaidimo pabaiga sutampa su oficialiu turizmo sezono užbaigimu – rugsėjo 27 dieną. Pasveikinti susirinkusių su „Vėtrungių žaidimo“ projekto pabaiga atvyko ir Šilutės turizmo informacinio centro vadovė Rasa Grygelienė. Žaidimą trumpai priminė jo sumanytoja Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova.

Netrukus susirinkusieji mėgavosi etnografiniu spektakliu, kurio centre ir buvo vyriausiasis Kuršių marių žvejybos prievaizdas E.V.Berbomas. Klaipėdiečiai labai meistriškai supynė pasakojimą apie šį žmogų ir jo veiklą su šio krašto šokiais, žaidimais bei pasakojimais. Jie atskleidė šios istorinės asmenybės įvairiapuses pažiūras, akiračio platumą bei mokėjimą bendrauti su vietos žvejais. Konsultuojant humanitarinių mokslų daktarei Daliai Kiseliūnaitei, šį spektaklį sukūrė „Alkos“ vadovės Elena Šalkauskienė ir Ingrida Žmijauskienė drauge su Klaipėdos etnokultūros centro kolektyvo aktoriais. Tai buvo labai gyvas ir įtaigus pasakojimas, kuris susirinkusių šilutiškių akimis buvo labai… trumpas. Jį žiūrint laikas pralėkė tiesiog nepastebimai.

Šilutės KPC inf.

Rašyti komentarą