Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nacionalinė ekspedicija be Simo Knapkio – niekaip

Publikuota: 2019 birželio 15 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

A. Lygnugario nuotr.A. Lygnugario nuotr.

Startuoja jau penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ – plauks ir Baltijos jūra.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nacionalinė ekspedicija be Simo Knapkio - niekaip.

Nacionalinė ekspedicija be Simo Knapkio - niekaip.

Jau šį sekmadienį, birželio 16 d., iš LRT kiemo išvyks jau penktoji „Nacionalinė ekspedicija“. Iki liepos 6 dienos, kuomet iškilmingai finišuos Kaune, prof. Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plauks Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasieks Saremos salą Estijoje, o vėliau per Žemaitiją grįš į Kauną.

Kartu su visa komanda į naują kelionę iškyla ir nuolatinis „Nacionalinių ekspedicijų“ dalyvis, rusniškis laivadirbys Simas Knapkis su sūnumi Uosiu.

Šiemet planuojama plaukti Dauguva per Baltarusiją ir Latviją, vėliau aplankyti ir Žemaitiją.

Dauguvos upe ekspedicijos dalyviai plauks dviem mažaisiais istoriniais upių laivais. Šiame etape, pasak, S. Knapkio, jų laukia daug išbandymų dėl žemo vandens ir daugybės užtvankų.

Ne mažiau sudėtingas žada būti kelionės etapas Baltijos jūra.

„Šiemet mūsų laukia išskirtinis iššūkis – vienas iš kelionės etapų suplanuotas Baltijos jūra. Iš Rygos į Saremos salą planuojame plaukti Klaipėdos universiteto burlaiviu „Brabander“. Neabejojame, kad tai bus įspūdinga ir išskirtinio kapitonų meistriškumo pareikalausianti užduotis“, – atskleidė vienas iš ekspedicijos dalyvių, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Anot S. Knapkio, šiame etape prie ekspedicijos žada prisijungti ir ketvirtosios „Nacionalinės ekspedicijos“ Ukrainoje dalyvė Monika Dobrovolskytė iš Šyšos kaimo.

Grįžę į Klaipėdą, ekspedicijos dalyviai perlips į praeitų metų ekspedicijoje Ukrainoje dalyvavusį vytinės tipo upių burlaivį „Vytautas Didysis“, kuriuo plauks Danės upe. Vėliau jau sausumos keliais jie aplankys įvairius Žemaitijos miestus ir miestelius. O paskutinį etapą iki Kauno, į kurį, pasak S. Knapkio, bus pakviesti visi ankstesnių ekspedicijų dalyviai, žygeiviai vėl įveiks vandeniu.

Nuo rudens rodomose laidose LRT žiūrovai išvys jau pasiilgtus ir naujus ekspedicijos dalyvius. Prof. Alfredo Bumblausko komandoje dalyvaus muzikologė Zita Kelmickaitė, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, istorikai Simonas Teškevičius, Barbara Stankevič, Robertas Petrauskas, verslininkas Arminas Darasevičius. Šiais metais prie ekspedicijos prisijungė žurnalistė, LRT radijo ir televizijos laidų vedėja Aistė Plaipaitė ir istorikė Madara Žgutė.

Keliaudami ekspedicijos dalyviai sieks atskleisti įdomius istorijos momentus, ryšius su kaimyninėmis valstybėmis, laivybos, jūreivystės bei gamtos įdomybes. Lietuvoje aplankomų vietų bendruomenės bus kviečiamos susitikti su „Nacionalinės ekspedicijos“ keliautojais ir pasidalyti savo istorijomis.

Ekspedicijos dalyviai Lietuvoje aplankys:
birželio 30 d. – Kretingą, Palangą;
liepos 1 d. – Plungę, Platelius;
liepos 2 d. – Telšius, Varnius;
liepos 3 d. – Kurtuvėnus;
liepos 4 d. – Šiaulius, Tytuvėnus;
liepos 5 d. – Ariogalą, Kėdainius;
liepos 6 d. – Kauną (finišas).

Nuo 2015-ųjų kasmet vykstanti „Nacionalinė ekspedicija“ istoriniais laivais jau plaukė Nemunu, Narevu, Vysla, Dniepru, aplankė Baltarusiją, Lenkiją ir Ukrainą.

www.lrt.lt ir www.silutesetazinios.lt inf.

Rašyti komentarą