Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kam savivaldybei prireikė pusės milijono?

Publikuota: 2011 kovo 25 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės r. savivaldybė nori gauti dividendų iš pelningai dirbančios savo šilumos tiekimo bendrovės, kad paskui turėtų iš ko atsiskaityti su ja už savivaldybei pavaldžių biudžetinių įstaigų šildymą.

UAB “Šilutės šilumos tinklai” praeitus metus užbaigė su daugiau kaip 800 tūkst. litų pelnu. Įmonei neprastai sekasi tvarkytis ir šiais metais. Todėl praeitą penktadienį šios bendrovės stebėtojų taryba nusprendė, kad dalį pelno – 500 tūkst. litų dividendų pavidalu reikėtų paskirti 99,9 proc. jos akcijų valdančiai Šilutės rajono savivaldybei.

Šią savaitę su šiuo sprendimu buvo supažindinti Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Politikų nuomonės išsiskyrė.

Šiuo metu “Šilutės šilumos tinklų” bendrovės stebėtojų taryba turi keturis narius – po du iš rajono tarybos ir savivaldybės administracijos. Pasak šios tarybos pirmininko, Šilutės r. savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjo Sigito Šepučio, per stebėtojų tarybos posėdį už sprendimą skirti savivaldybei 500 tūkst. litų dividendų nebalsavo vienintelis Algis Bulsis, kurį į įmonės stebėtojus delegavo savivaldybės taryba. Esą pastarasis siūlęs pagrindiniam įmonės akcininkui skirti dvigubai mažiau dividentų – 250 tūkst. litų.

S. Šepučio teigimu, antrasis rajono tarybos deleguotas šilumos įmonės stebėtojas, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Jaunius stebėtojų taryboje neprieštaravo, kad didžioji įmonės pelno dalis būtų atriekta jos steigėjai savivaldybei. Tačiau vėliau jis neva sudreifavęs – atšaukė savo balsą.

Nepaisant to, įmonės stebėtojų tarybos sprendimas liko galioti.

S. Šepučio teigimu, visus dividendų pavidalu gautus pinigus – 500 tūkst. litų savivaldybė ketina nedelsiant grąžinti “Šilutės šilumos tinklų” bendrovei, tuo pačiu bemaž perpus sumažindama savo ir jai pavaldžių biudžetinių įstaigų įsiskolinimą už patalpų šildymą. Esą todėl įmonė neturėtų pajausti pinigų stygiaus. Juolab kad pastaruoju metu apyvartinių lėšų ji nestokoja.

Tačiau yra manančių, kad tie pinigai, patekę į savivaldybės sąskaitą, gali negrįžtamai “nuplaukti” kitiems reikalams.

Siekdamas išvengti galimo nepasitenkinimo dėl stebėtojų tarybos priimto sprendimo ir kaltinimų vieni kitiems, J. Jaunius siūlo rajono tarybai priimti sprendimą, kaip savivaldybės įgaliotam asmeniui balsuoti per “Šilutės šilumos tinklų” bendrovės akcininkų susirinkimą dėl 500 tūkst. litų dividendų skyrimo.

Tuo tarpu S. Šeputis aiškina, kad šį sprendimą turi priimti ne taryba, bet savivaldybės vykdomoji institucija – administracijos direktorius. Esą rajono taryba jau yra pareiškusi nuomonę dėl šio reikalo per savo deleguotus atstovus įmonės stebėtojų taryboje.

“Šilutės šilumos tinklų” bendrovės direktorius Algis Šaulys nelinkęs žarstyti komentarų dėl savivaldybės sumanymo pasiskirti sau dividendų. Jis tiesiog išreiškė viltį, kad savivaldybė tęsės pažadą ir iš įmonės gautais pinigais padengs dalį savo įsiskolinimo jai.

“Šilutės šilumos tinklų” bendrovės akcininkų susirinkimas, kuriame turės būti priimtas galutinis sprendimas dėl dividendų paskirstymo, planuojamas balandžio pradžioje.

3 skaitytojų komentarai
Expertas 2011 kovo 25d., 21:0584.32.215.37
Negerai gaunasi, buvo žadėta pelną skirti trasų renovacijai, o dabar gaunasi skylių kamšymas. Trumpalaikis efektas. Dabar gaunasi kad visi butų gyventojai apmokės savivldybės įstaigų skolas ir neturės jokios perspektyvos dėl šilumos pigimo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

abejonatis 2011 kovo 26d., 17:5378.61.24.50

Įdomu, kokie fizinių ir juridinių asmenų įsiskolinimai už šilumą (abejoju, kad to nėra). Gal šilumos kainos išpūstos, kad toks pelnas?

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Giljotina 2011 kovo 30d., 09:0682.135.211.119

Gražu… Šilumos tinklai dirba pelningai, o kainos gyventojams žvėriškos… Vadinasi, mes gyventojai, mokame ne tik už savo būsto šildymą, bet ir už mokyklų, darželių, valstybinių įstaigų, Tai gal ir kraustomės į jas gyventi… Žvėriškas teisingumas, ant svetimo asilo nugaros, po kalnus jodinėti, ir dar viešai girtis, kad pelningai dirba Šilumos tinklai, kur nedirbs pelningai, kai kainos išpūstos, tai ir “žmogus iš gatvės” puikiai vadovautų tokiai įmonei.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą