Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Moksleiviai susikovė viktorinoje „Gamtos draugai“

Publikuota: 2019 gegužės 03 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

NDRP direkcijos nuotr.NDRP direkcijos nuotr.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija, bendradarbiaudama su Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriumi, suorganizavo viktoriną „Gamtos draugai“, kurioje susikovė 4 komandos iš Šilutės Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bei Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus.

Viktorinoje dalyvavo gabiausi ir labiausiai gamta besidomintys 5-9 klasių mokiniai. Komandas sudarė po 5 dalyvius, kurie varžėsi trijuose turuose.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pirmasis turas buvo susijęs su gamta, antrasis – su saugomomis teritorijomis, trečiąjį turą sudarė dviejų temų klausimai apie Lietuvos vietovardžius bei Žemaitiją. Šios temos buvo pasirinktos neatsitiktinai – mat 2019 metai buvo paskelbti atmintinais Žemaitijos bei vietovardžių metais.

Protų mūšio dalyviams teko atsakyti į tokius klausimus kaip „Kurio regioninio parko teritorija yra didžiausia?“, „Kaip vadinamas draustinis kuris yra įkurtas pelkėje?“ ar „Ką reiškia žemaitiškas žodis kūlis?“. Tiesa, klausimai buvo su atsakymų variantais, tad net nežinojus teisingo, buvo galima spėti ir pataikius užsitikrinti sau taškelį.

Susumavus rezultatus, stipriausia komanda tapo Rusnės mokyklos penketukas, iškovojęs pagrindinį prizą – kelionę į vieną iš Lietuvos saugomų teritorijų. Antros ir trečios vietų prizininkėms atiteko ekskursijos dviračiais Rusnės saloje. Atitinkamai šias vietas pasidalino Pamario pagrindinės mokyklos bei Ž. Naumiesčio gimnazijos komandos. Visas tris prizines vietas skyrė tik vienas taškelis. Kiekvienai komandai taip pat buvo įteikti diplomai, saldūs prizai, be to, kiekvienas moksleivis gavo po knygą – vadovą po Nemuno deltos regioninį parką.

Parengta pagal www.nemunodelta.lt inf.

Rašyti komentarą