Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės meras nesiruošia paleisti valdžios vadelių

Publikuota: 2011 kovo 16 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

V. Pozingis rajono valdžioje tikisi išlaikyti dabartinę koaliciją. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)V. Pozingis rajono valdžioje tikisi išlaikyti dabartinę koaliciją. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Praeitą pirmadienį, kovo 7 d., penkios iš aštuonių rinkimus į Šilutės r. savivaldybės tarybą laimėjusios partijos – Liberalų ir centro sąjunga, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Socialdemokratai, partija Tvarka ir teisingumas bei Naujoji sąjunga (socialliberalai) – pristatė savo susitarimą dėl naujos rajono valdančiosios koalicijos sudarymo.

Tačiau dabartinio rajono mero, į naująją koaliciją nepakviestų Šilutės valstiečių liaudininkų lyderio Virgilijaus Pozingio, regis, tai nė kiek neišgąsdino. Anaiptol, tą pačią dieną jis viešai pareiškė, kad imsis formuoti kitą rajono valdančiąją daugumą.

Plačiau apie V. Pozingio siekį išlikti rajono valdžioje – šiame “Šilutės ETA žinių” interviu su juo.

- Ar jūs tikrai ketinate formuoti savo koaliciją?

- Politinė partija, dalyvavusi rinkimuose ir gavusi neblogą rinkėjų palaikymą, turi teisę dalyvauti ir tolesniame rajono politiniame gyvenime bei vietos valdžios struktūrų veikloje ir siekti rezultato, įgyvendindama savo programą.

- Bet tos penkios partijos jau pasirašė koalicinę sutartį. Negi ji nieko verta?

- Jie turi teisę tartis ir susitarti. Tačiau ar tas dokumentas turi kokį teisinį pagrindą? Asmeniškai aš jo nevertinu. Bet tai jų reikalas.

Manau, visi turi teisę dalyvauti rajono savivaldybės valdyme, ir mes to sieksime. Žinoma, ne vieni, bet su partijomis, kurios supranta, kas yra savivalda, ir išmano tą darbą.

- Ar tai reiškia, kad jūs jau tariatės su kitomis partijomis dėl valdančiosios koalicijos sudarymo?

- Taip.

- Ar šiandien galite pasakyti, kad naujos koalicijos kontūrai jau ryškėja?

- Koalicijos kontūrai man visada buvo ryškūs ir aiškūs, kaip ir rinkėjams. Apie tai liudija rinkimų rezultatai: visos dabartinei koalicijai priklausančios politinės partijos sulaukė palankaus įvertinimo. Vadinasi, rinkėjai liko patenkinti šios koalicijos darbu.

- Tai gal jūs matote galimybę išsaugoti dabartinę valdančiąją koaliciją?

- Taip. Tai visiškai realu, nes šioje koalicijoje yra žmonės, kurie dirba ir išmano savo darbą, kurie žino, kaip toliau plėtoti Šilutės kraštą. Todėl jie turėtų ir toliau darbuotis savivaldybėje, siekdami maksimalaus rezultato.

Mes tai aiškiai matom ir žinom, ką reikia toliau daryti. Priešingai nei kai kurios opozicinės partijos, kurios visus ketverius metus mus kritikavo, bet, nors ir ne kartą buvo žadėjusios, savo alternatyvios savivaldybės veiklos programos taip ir nepristatė.

- Tai kada laukti jūsų koalicijos pristatymo?

- Koalicija bus pristatyta per pirmąjį naujos kadencijos posėdį. Ją sudarys tarybos nariai, kurie balsuodami parodys, kuo pasitiki, ką nori matyti savivaldybės vadovų pareigose, su kuo nori toliau dirbti.

Merą rinks po mėnesio

Dabartinės Šilutės r. savivaldybės tarybos kadencija baigiasi balandžio 12 d. Po to per 7 dienas turės būti sušauktas pirmasis išrinktos Tarybos posėdis, kuriame bus renkamas naujas meras.

Liberalų ir centro sąjunga, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga, partija Tvarka ir teisingumas bei Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai naujos kadencijos rajono taryboje turės po 4 mandatus, o socialdemokratai, Darbo partija ir Naujoji sąjunga – po 3. Mažiausiai vietų Taryboje – 2 iškovojo Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovai.

Susiję straipsniai: “Rinkimai Šilutėje – be aiškaus nugalėtojo”“Pasirašytas susitarimas dėl Šilutės valdžios postų”, “Komunalinės politikos ypatumai”.

18 skaitytojų komentarų
tolerantas 2011 kovo 16d., 17:3078.61.50.150
Taip gerai yra suteptas atkatų mechanizmas, kad jį išderinti būtų net gaila. O kam būtų gaila, patys matote. Negi jūs norėtumėte, kad vienas pasismeigtų ant šakių, o kitas nusiskandintų mariose? “Rebiata, davaite žit družno, – paskakė Laužikas, o Pozingis užbaigė : ” i vsio palūčite, čto nužno”…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 11

Atsakyti

palaikantys 2011 kovo 16d., 20:3178.61.15.248

Teisingai Virgilijau, Jums tai neblogai sekasi, nėra ko atiduoti valdžią visokiems mokytojukams. Ką jie išmano apie savivaldą? Jau matome kas seime darosi, kai klounų pilna. Jūs esat konkretus, griežtas, nenusileidžiat bet kam, tokie žmonės ir turi būti valdžioje. Gal dėl to Jūs daug kam ir nepatinkat, bet laikykitės, tik Jus matau tinkamiausiu į mero postą, tik atsargiai rinkitės žmones prie savęs. Sėkmės JUms.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 23

Atsakyti

a.alkaitė 2011 kovo 16d., 22:1278.61.35.108
V.Pozingis teisingai skaičiuoja. Opozicija šiuos rinkimus pralošė. Ji gavo vienu mandatu mažiau, nei turėjo. Vietoj 10 dabar tenkinasi 9. Nes liberalcentristai prarado trečdalį turėto rinkėjų pasitikėjimo (vietoj 6 liko 4 vietos), liberalsąjūdiečiai politinių raumenų iš vis neprisiaugino, pavyko tik A.Balčyčiui ir Co – vietoj 2 turi 3 mandatus.
O valdančiųjų koalicija po šių rinkimų sustiprėjo, nes Tvarka ir teisingumas dvigubai padidino savo svorį(vietoj 2 turi 4 vietas), Tėvynės Sąjunga – tiek pat, Darbo partija -trečdaliu. Bendras šios kadencijos valdančiųjų per naujuosius rinkimus gautų mandatų skaičius – 18. Tai yra vienu daugiau, nei turėjo ir dvigubai daugiau, nei dabar turi opozicija.
Nenustebčiau, jei pirminis valdžios dalybų susitarimas būtų nutraukas. Nes būtų logiškas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 11

Atsakyti

a 2011 kovo 17d., 10:00188.69.227.71
pagal Jusu skaiciuokle padarete keleta klaidu…Balcytis turejo 4 turi 3 valstieciai paeme is ju viena, o is centristu 2 nugvelbe paksistai,tad viskas liko kaip buve…ir liks kaip buve.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 5

Atsakyti

viktoras 2011 kovo 17d., 09:0682.135.210.42
matem visi kaip “skaidriai” vyko sie savivaldos rinkimai, todel apie rinkeju isreiksta pasitikejima geriau nesneketi. O del pozingio ir lauziko tandemo tai ji jau senai laikas isardyti, nes valdzia siuos zmones sugadino nepataisomai. Leiskime “pralobti ” naujiems politikams, idomu koki dzipa nusipirks naujasis meras ir kokia “ventaine” isirengs naujasis administracijos direktorius. Pagyvensim pamatysim….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 6

Atsakyti

vietinis 2011 kovo 17d., 09:1278.61.24.50
Galima žmonėms smegenis plauti atliktais gerais darbais, bet Pozingio rinkiminė partijos programa neatitinka jo vykdytai veiklai. Blogiausia, kad vidutinybės tvarką daro pagal savo supratimą. ,,Visokiems mokytojukams” , kaip kad rašo palaikantysis, tenka dirbti su vaikais, kurie neteisybės, nekultūringo elgesio netoleruoja. Įdomu, kaip Pozingis su savo bendravimo ,,kultūra” galėtų pakeisti ,,mokytojuką”.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 5

Atsakyti

alkaitei 2011 kovo 17d., 09:3778.61.24.50
Socialdemokratai surinko 10,59 % balsų ir gavo 3 mandatus, konservatoriai surinko 1,12% daugiau – 11,71 % ir gavo 4 mandatus, liberalcentristai – 15,02 % rinkėjų balsų, t.y. daugiausia visų rinkėjų balsų ir 3,31 % daugiau už konservatorius, bet gavo tuos pačius 4 mandatus. Tokia aritmetika gautų mandatų nereikia argumentuoti žmonių pasitikėjimu. Skaičiuokit balsus, o ne mandatus. Manipuliuojate patogiais parametrais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 5

Atsakyti

a.alkaitė 2011 kovo 17d., 11:2978.61.35.108
Manipuliacija? Ponai valdžiažmogiai patys mato, jog Šilutės rajono rinkėjai ( jų yra 41o78) opozicijai skyrė mažiau balsų, nei ji turėjo(vietoj 10-9). Manau , ir ja, ir valdančiaisiais yra nusivylę 56,49 proc. rinkėjų, todėl rinkimus ignoravo. Bet Šilutė- paradoksų kraštas,todėl tik 15,02proc. rinkėjų balsų surinkusi politinė jėga (liberalcentristai su kyšių šleifu) mano esanti verta aukščiausio valdžios posto. Aš manau priešingai -jos deleguotas meras nevertas atstovauti 41078 Šilutės rajono gyventojus( ir mane – jų tarpe). Nes liberalcentristų, per rinkimus praradusių trečdalį turėtų balsų, pravaikštininkas lyderis turėtų dabar garbingai atsistatydinti ir perleisti vadžias kitam, patikimesniam.
Kad ir tam pretendentui į merus Vainuto mokytojui. Žinau, kad tik vieno balso persvara V.Laurinaitis yra pralaimėjęs rinkimus į LiCS skyriaus lyderio vietą, dabar atėjo metas ją atsiimti. Bet rajono tarybai vadovauti autoriteto jis neturi. Juk buvo tik eksmero A.Jako vasalas.
Bet Šilutė – ne pirmo šviežumo žuvų, netyrų vandenų kraštas, todėl apie žmogaus orumo nežeminančią politiką lieka tik svajoti. Nenustebsiu, jei opozicija, pralošusi rinkimus, laimės mero postą. Nes čia mylimos atgyvenos – buvusiems net nemokamas televizijos eteris skiriamas, kad tik daugiau, nei savivaldos naujokai, pasireklamuotų. Sveiki sugrįžę į niekur.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 12

Atsakyti

b 2011 kovo 17d., 12:07188.69.227.71
Kodėl Jūs Balčytį priskiriate opozijai? Per visus keturis metus jis nė karto neparėmė opozicijos sprendimų. Jo popierinis buvimas opozijoje – tik akims dumti. Ir dabar jis bus ten, kur valdžia.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 4

Atsakyti

klausimas 2011 kovo 17d., 12:4089.204.153.224
kodėl tos opozicinės partijos be kritikos taip ir nesugebėjo pristatyti ,,alternatyvios savivaldybės veiklos programos,,

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 7

Atsakyti

alkaitei 2011 kovo 17d., 12:5878.61.24.50
Įdomu, kokį autoritetą turėjo Pozingis ateidamas valdyti rajono žmones? Jis valdo, bet ne tarnauja.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 5

Atsakyti

c 2011 kovo 17d., 13:43188.69.227.71
Jei kam įdomu – opozicija kaip opozicija, bet kodėl valdantieji neturėjo programos, a?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 7

Atsakyti

žakas 2011 kovo 17d., 17:3178.61.50.150
Svarbu ne mero postas. Svarbu, kas maišys ranka po pinigų maišą. O maišo administracijos vadovas. Ar ne taip, Laužikai? Kokius sapnus sapnuoji, brangusis?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 6

Atsakyti

Istorikas 2011 kovo 17d., 17:4478.61.50.150
Sentencija Laužikui ir Pozingiui: “Smulkius vagis mes kariame, o stambius skiriame į valstybės tarnybą”
(Ezopas, 550 m. prieš Kristų)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 6

Atsakyti

palaikantys 2011 kovo 17d., 21:1778.61.15.248
bet kaip visi tik ir matote, kaip pinigus maišo saujomis, negi jau visai nieko neliko, nei pagarbos ,nei supratimo, tik Pozingis vogė 4 metus ir nieko nepadarė. Patys, kurie rašote, matyt esate nesąžiningi, negražu taip. O Pozingio kur turtai? Va Jakas kol meras buvo, tai dvarą bandė statyti, o dabar 4 metai be valdžios ir … kaip deklaracija rodo, beveik milijonas skolos. O kiekvienas savo darbą turi dirbti, mokytojas tik klasėje, o ne mero poste.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 8

Atsakyti

d 2011 kovo 18d., 08:40188.69.225.113
tai Pozingio vieta laukuose, jis gi matininkas.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 5

Atsakyti

palaikantiskitas 2011 kovo 18d., 08:4278.61.24.50
O matininkas V.P galėjo ateiti į Direktoriaus kėdę?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 5

Atsakyti

šašlykinas 2011 kovo 19d., 12:0978.61.50.150
Po žemės drebėjimo Japonijoje Žemės ašis pasviro 25 centimetrais. Ką tai reikškia būsimai Šilutės valdžios dėlionei? O gi tai, kad taip pasvirus Žemės ašiai, iš daromo valdžios vežimo išdribs socdemonai. Na, kam Šimelioniui duoti Macikų pensionato postą (apie savivaldybės administratoriaus vietą nebereikia nė kalbėti), jeigu ten reikia pasodinti Laužiko žmogų? O vietoj socdemonų, į chebrantų draugiją jau kviečiami mano “šašlykiniai”. Pozingiui šašlykai labai skaniai kvepia, o Laužkas apskritai gali bet kokius kvapus uostyti.

Šimelioni, nusipirk valerijonų…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą