Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vytautas Balsys – geriausias Lietuvos boksininkas

Publikuota: 2019 vasario 19 Kategorija: Kitos sporto šakos, Sportas

S. Čirbos, www.boksofederacija.lt, nuotr.S. Čirbos, www.boksofederacija.lt, nuotr.

Geriausiu treneriu išrinktas Vincas Murauskas.

Vilniuje apdovanoti geriausi 2018 metų Lietuvos boksininkai, boksininkės, treneriai ir teisėjai. Laureatams įteikti specialūs prizai, piniginės premijos ir rėmėjų dovanos.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Geriausiu 2018 m. Lietuvos boksininku išrinktas Vytautas Balsys (treneriai Vincas Murauskas ir Vidas Bružas). Skambiausias šilutiškio laimėjimas – pasaulio studentų čempionate iškovotas bronzos medalis. V. Balsys taip pat laimėjo Lietuvos čempionatą ir Kaune vykstantį Algirdo Šociko tarptautinį turnyrą bei tapo tarpvalstybinio mačo Lenkija – Lietuva nugalėtoju.

„Manau, kad man pavyko sėkmingai pereiti iš jaunimo į suaugusiųjų boksą, bet dar reikia daug tobulėti ir daug ko išmokti. Pagrindinis tikslas buvo laimėti pasaulio studentų čempionato medalį. Tai pavyko įgyvendinti ir dėl to labai džiaugiuosi. Norėjosi medalio ir Europos jaunimo U22 čempionate, bet to pasiekti nepavyko. Sieksiu medalio šių metų jaunimo čempionate, o vėliau svarbiausios varžybos bus Europos žaidynės, kur prasidės kova dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes“, – sakė 21-ą gimtadienį švenčiantis V. Balsys.

Geriausia Lietuvos boksininke išrinkta Ana Starovoitova (treneriai Ivanas Minkevičius ir Mindaugas Kulikauskas). Europos moterų čempionate lietuvė užėmė 9 vietą, iškovojo aukso medalius Lietuvos čempionate ir tarptautiniame Vitalijaus Karpačiausko turnyre Panevėžyje.

„Praėję metai buvo geri. Negaliu sakyti, kad puikūs, nes tikėjausi aukštesnės vietos Europos čempionate. Bet po kovos mes nemojuojam kumščiais, todėl žiūriu į priekį ir stengsiuosi šiais metais iškovoti aukštesnes vietas tarptautinėse varžybose. Pasaulyje moterų boksas sparčiai populiarėja, ypatingai po to, kai buvo įtrauktas į 2012 m. Londono olimpinių žaidynių programą. Lietuvoje moterų boksas dar nėra labai populiarus, bet po truputį daugėja bokso treniruotes lankančių merginų“, – teigia A. Starovoitova.

Geriausiojo boksininko titulas jaunių grupėje atiteko Aleksandrui Trofimčiukui (treneris Denisas Naidionovas). Visaginietis antrus metus iš eilės pateko tarp Europos jaunių čempionato prizininkų ir iškovojo bronzos medalį. A. Trofimčiukas skynė pergales ir tarptautiniuose turnyruose. Laimėjo ne tik Lietuvoje vykusius V. Karpačiausko ir Ričardo Tamulio turnyrus, bet ir turnyrus Rusijoje bei Baltarusijoje.

Geriausiu boksininku jaunimo grupėje išrinktas Liudvikas Lagunavičius (treneris Egidijus Kondratas). Kaunietis Europos jaunimo čempionate užėmė 5 vietą ir iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą. Pasaulio pirmenybėse L. Lagunavičius užėmė 9 vietą. Tarp prizininkų L. Lagunavičius pateko Vilniuje vykusiame tarptautiniame Dano Pozniako jaunimo turnyre.

Geriausiu treneriu išrinktas Vincas Murauskas. Net šeši šilutiškio auklėtiniai, tarp jų ir geriausiu metų boksininku išrinktas V. Balsys, tapo 2018 metų Lietuvos čempionais.

Geriausiu teisėju tapo Gintaras Šniukšta. Tarptautinio pripažinimo sulaukęs ir svarbiausiose varžybose teisėjaujantis lietuvis praėjusiais metais teisėjavo jaunimo olimpinėse žaidynėse Buenos Airėse, Europos jaunimo ir jaunių čempionatuose.

Apdovanojimas už indėlį į bokso vystymą ir plėtrą Lietuvoje skirtas buvusiam ilgamečiam Lietuvos bokso federacijos viceprezidentui ir Vykdomojo komiteto nariui, Panevėžio miesto bokso federacijos prezidentui Kęstučiu Kišonui.

www.boksofederacija.lt inf.

Rašyti komentarą