Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Kalėdų nuotaika jau atkeliavo į Švėkšną (nuotr.)

Publikuota: 2018 gruodžio 17 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

D. Gailiūnienės nuotr.D. Gailiūnienės nuotr.

Gruodžio 14 d. Švėkšnoje oficialiai paskelbta žiemos švenčių sezono pradžia.

Tos dienos rytą, iš dangaus krentant snaigėms, Knygnešių skverelyje jau ėmė būriuotis Švėkšnos miestelio įstaigų ir bendruomenių nariai. Gražia tradicija tapusi idėja nuotaikingai papuošti skverą kasmet tampa kūrybiškesnė.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šiemet šioje erdvėje įsitaisė Švėkšnos neįgaliųjų draugijos kurtas Kalėdų senelis su sostu, „Saulės“ gimnazijos moksleivių pagaminta ragana, skrendanti ant šluotos, ir melagis pinokis, Švėkšnos bibliotekos žaismingai išpiešti imbieriniai sausainėliai, Tradicinių amatų centro kurtas ledo karalienės krėslas, lopšelio-darželio besmegenis, nešantis vaikų laišką Kalėdų seneliui, seniūnijos darbuotojų pagaminti animacinių filmukų personažai ir Daivos Žemgulienės Naujų metų pranašė – kiaulytė. Vos tik personažai įsitaisė savo vietose, mažieji švėkšniškiai ėmė fotografuotis ir aptarinėti, koks gi personažas smagiausias ir gražiausias.

Padirbėjus prie nuotaikingo skvero puošybos, visi ėmė laukti eglutės įžiebimo šventės. Šiemet mažuosius Švėkšnos gyventojus su dainomis, žaidimais ir šokiais pasitiko linksmasis nykštukas ir ramusis meškinas, o kad kojos ir nosys nesušaltų, kavinė „Viesulas“ visus vaišino žiemiška ir vitaminais prisotinta karšta arbata.

Laikas tikrai neprailgo laukiant Kalėdų senelio, šiemet jis atvyko ne karieta, kaip įprasta, o visureigiu, nešinas nuoširdumo ir džiaugsmo žibintu.

Vos tik atvykęs, jis pasikvietė Švėkšnos seniūną Alfonsą Šeputį, tarybos narį Antaną Martinkų ir kleboną Julių Meškauską kartų įžiebti svarbiausią žiemos švenčių simbolį – eglutę.

Šiemet ji sutviskėjo vienspalvėmis lemputėmis, jų gausa sužavėjo ne vieną. Besigrožint įžiebta eglute, visus susirinkusius kalėdine nuotaika užliejo Šilutės r. mišraus choro „Heidė“ (vad. Valteris Matulis) atliekamos giesmės. Vėliau Kalėdų senelis pakvietė vaikus žaisti, išdykauti ir išpasakoti savo norus.

Kiekvienas atėjęs buvo apdovanotas saldžia dovanėle ir nuoširdžiu linkėjimu, kuris nukeliaus į kiekvienus namus.

Dėkojame visiems, kurie padėjo sukurti kalėdinę nuotaiką Švėkšnos miestelyje, už puikiai įamžintas emocijas ir šventės akimirkas dėkojame fotografei Danutei Gailiūnienei.

.

Šilutės turizmo informacijos centro filialas Tradicinių amatų centras Švėkšnoje

Rašyti komentarą